Võrumaa liimpuidutehas rõhub mööblidetailide tootmisele

17. märts 2004, 10:02

Võrumaal asuv väike liimpuitplaadi tootja Lasva Liimpuidu AS avab täna mööblidetailide uue tootmishoone, et laiendada oma liimpuitkilbi kasutusvõimalusi.

Lasva Liimpuidu juhataja ja põhiomanik Juho Toomik ütles, et edaspidi rõhuvad nad üha enam männist liimpuitplaadi edasitöötlemisele.

?Kilbitootmist pole mõtet suurendada, sest kilbitootjaid on turul palju ning kilpi võib sisse osta,? põhjendas Toomik. ?Liimpuitkilbist valmistatud mööblidetailide järele on vajadus turul suurem.?

Üle poole Lasva Liimpuidu toodangust läheb täispuidust mööbli tootjatele, Viljandis asuvale ASile Tarme ja Harjumaal Anija vallas tegutsevale Valsiniidu ASile. Mõlemas neis firmas on suuromanik Juho Toomik.

?Investeeringute tegemisel tuleb alati lähtuda efektiivsusest,? rääkis Toomik. ?Seepärast suurendan Lasval mööblidetailide tootmist ja Viljandis ning Anijal panen rõhu mööbli viimistlusele.?

Toomiku andmeil on Lasva Liimpuidu täna avatav 710 ruutmeetri suurune tootmistsehh temaga seotud ettevõtete grupis suurim seni tehtud investeering. Koos sisseseadega läks projekt maksma 4,4 miljonit krooni.

Lasva Liimpuidu eelmise aasta käive oli 15,8 miljonit krooni ja kasum 2,1 miljonit krooni. Enamuse käibest andis seni veel liimpuitplaat. Ettevõte toodab kuus kuni 200 kuupmeetrit liimpuitkilpi, mis on üle viie korra vähem, kui toodavad Eesti suuremad kilbitehased.

Lasva Liimpuidus töötab 60 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing