PM: Olümpiakoondis kuivab kokku

17. märts 2004, 08:11

Eesti Olümpiakomitee juhtide optimistlik plaan lähetada Ateena suveolümpiale rekordiliselt suur, kuni 50 sportlasest koosnev võistkond on jooksnud liiva.

Praeguse seisuga on olümpiapääsme teeninud 21 sportlast, ent Ateenasse kandideerijaid jääb iga rahvusvahelise katsevõistlusega vähemaks, kirjutab Postimees.

Nädalavahetusel põrusid Ta?kendis kolm kreeka-rooma maadlejat eesotsas 2000. aasta Sydney olümpial neljanda koha saanud Valeri Nikitiniga. Maadlejatest saab olümpiale üksnes Tarvi Thomberg.

Olümpiale pürgimisel on alt läinud ka vehklejad. Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali teeninud vehklemisnaiskonnale pandi suuri lootusi, ent nad kõrbesid. Hetkel on jäänud võimalus Ateenasse jõuda kellelgi individuaalselt.

Vehklemismeeskonnal on ees viimane katsevõistlus, kuid isegi selle võitmine ei tarvitse neid olümpiale viia. Kaido Kaabermal on veel säilinud ?anss pääseda Ateenasse.

EOK saavutusspordi divisjoni juht Martti Raju ütles, et kõigi olümpiale pürgijate õnnestunud etteasted lubanuks viia Ateenasse 50 sportlast. «See oli hurraaoptimistlik plaan,» sõnas ta.

Samas avaldas ta lootust, et olümpiavõistkonda täiendavad veel viis-kuus kergejõustiklast, neli jalgratturit, paar judomaadlejat ja ujujat. Kutset ehk wild card?i on EOK küsinud tennisistile, iluvõimlejale, jahilaskjale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing