SLÕL: President Rüütli foto ostja peab ütlema oma nime ja telefoninumbri

19. märts 2004, 08:25

Presidendi kantselei nõuab igalt president Arnold Rüütli paraad-foto ostjalt tema nime, telefoninumbrit ja aadressi.

Presidendi kantselei direktori Tarmo Männi ja Galerii-G vahel 4. juunil 2002 sõlmitud lepingul on kirjas, kuidas tuleb müüa president Arnold Rüütli paraadfotot. Presidendi kantselei nõuab, et kui kaupluses võetakse vastu portreefotode tellimused, tuleb nende üle arvestust pidada. Tuleb kirja panna tellimuse kuupäev, tellija nimi ja kontaktandmed või kontakt-isiku nimi ja andmed, kirjutab SL Õhtuleht.

Tarmo Mänd: «Ma ei kommenteeriks meie ametlikke seisukohti.» Tema sõnul pole seni nõudega probleeme olnud.

Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun tunnistab, et isikuandmete küsimine presidendi foto ostnud kliendilt üllatab teda. «Püüan praegu endale parasjagu selgeks teha, miks selline nõue on kehtestatud. Oskan vaid oletada, et presidendi ametlikku fotot ei tule käsitelda kui lihtsat fotot, vaid kui dokumenti. Nii-öelda teistsugune käsitluslaad ongi ilmselt põhjuseks, et fotot tuleb müüa teistmoodi,» räägib Raun.

Presidendi kantselei avalike suhete talituse juhataja Kaidi Aher põhjendab andmete kogumist: «Kui tellija ei ole Tallinnast, aitab Galerii-G foto kohale toimetada (milleks ongi vaja nimetatud andmeid); presidendi igapäevatöös on portreefoto üks sagedasemaid kingitusi (näiteks maakonnavisiitidel). Seega on arvestus vajalik selleks, et vältida fotode kinkimist neile, kel see juba olemas - nagu me kõik igapäevaelus kingitusi tehes püüame.»

Tiina Kuusiku sõnul on presidendi paraadfotosid vähem kui kahe aastaga ostetud umbes 120. Enim nõutud on suured (30x40) ja 280 krooni maksvad fotod, mida on ostetud 75 tükki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing