PM: CV Keskus vahendab naisi seadusi eirates välismaale

22. märts 2004, 08:06

Hambaklambrid, prillid, abielu ja lapsed muudavad võimatuks pääsemise Gulf Airi stjuardessiks.

Üleeile kogunes Tallinna Radisson SASi hotelli saali 500 naist, kes olid kutsutud Araabia Ühendemiraatide, Bahreini Kuningriigi ja Omaani Sultaniriigi riikliku lennukompanii Gulf Air tööintervjuule, mille korraldas CV Keskus, kirjutab Postimees.

Töövestlusele kutsutud rääkisid, et alguses takseeris võimalik tööandja põhjalikult naiste väljanägemist ? näiteks ei tohtinud olla hambaklambreid ega prille.

Kohe intervjuu alguses paluti käega märku anda abielus ja lastega naistel, kellele värbajad teatasid, et teile pole meie firmal võimalik tööd pakkuda.

Sellega rikkusid Gulf Air ja CV Keskus põhiseadust, mida peavad järgima kõik Eestist töötajaid värbavad ettevõtted. Põhiseaduse järgi on keelatud kedagi soolisel alusel diskrimineerida, näiteks eemaldada naine konkursilt sellepärast, et tal on lapsed.

CV Keskuse projektijuht Kristiina Kala põhjendas valikukriteeriume Gulf Airi etteantud reeglitega ? vanus, abielustaatus, lapsi ei tohi olla ja inglise keel peab olema hea. Kala möönis, et tegelikult on Gulf Airi valikukriteeriumid igas mõttes diskrimineerivad.

Eesti Naisliidu esinaine ja Riigikogu liige Siiri Oviir lubas Postimehelt kummalisest tööintervjuust kuuldes juhtumit uurima hakata. Noorte naiste hammaste vaatamist võrdles ta hobuste kauplemisega. «Laadal vaadatakse müüdava hobuse hambaid.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing