PM: Ilmateadlased soovitavad inimestel kuumaga töölt koju jääda

23. märts 2004, 08:08

Eesti ilmateadlased pakkusid välja idee, et inimesel võiks olla seaduslik õigus töölt koju jääda, kui päike on ilma tapvalt palavaks kütnud.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) teadlased leiavad, et Eestis võiks kehtida seadus või määrus, mis lubaks inimesel töölt puududa, kui õhtutemperatuur tõuseb üle 33 soojakraadi ja püsib seal päevi, kirjutab Postimees.

EMHI peadirektor Jaan Saar ütles, et Eesti seadustes pole praegu kuumalaine kohta ridagi kirjas, kuigi kuumarabandused pole ka meie kliimas haruldased. Saare hinnangul on kuumus hullem kui pakane. «Külma eest paned kasuka selga või jääd tuppa, aga kuhu sa kuuma eest lähed... poed keldrisse või,» lausus ta.

Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on kolm viimast suve näidanud, et kuumaprobleemid on sagenenud.

«Päris Hansapanga kontorist pole ma nüüd inimesi ära viinud, küll aga Tallinna tüüpilistest ärikohtadest, nagu turud ja kaubanduskeskused, kus inimesed püsti seisavad ja õhk ei liigu,» rääkis Adlas. Ilmateadlaste ettepanek on tema sõnul huvitav, kuigi ei pruugi läbi minna.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo ütles, et ka ministeerium on valmis kuumateemat arutama. «Oleme veendunud, et see teema tekitab palju huvi ja poleemikat,» lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing