Roheliste kriitika olgu alati konkreetne ja sisuline - ÄP homne juhtkiri

Mati Feldmann 23. märts 2004, 13:46

Äripäev tunnustab Eesti roheliste tööd, kuid soovime neilt iga konkreetse objekti sisulist ja põhjendatud keskkonnanalüüsi.

Eestimaa rohelised on seisanud siin mitmed keskkonnale lokaalselt ohtlikud projektid. Kuid näiteks Saaremaa süvasadama rajamisel läksid rohelised teravasse vastuollu nii suurinvesteerija Tallinna Sadama, kogu vallarahva kui uuringuid teostanud eriteadlastega. Seekord keerati vint üle.

Eestimaa rohelised on olnud siiski võrdlemisi tasakaalukad. Neil puudub Greenpeace-tüüpi aktivistide lärmakas agressiivsus. Samas tasakaalukus ja argumenteeritus aitavad ainult kaasa roheliste endi nõudmiste täitmisele. Tänuväärt kokkulepe saavutati näiteks roheliste ja Kunda tselluloositehase rajaja vahel.

Ja vastupidi: roheliste klammerdumine mõne tühise seiga külge tekitab ka vastaspooles ? ehitajates, investorites, väga tihti ka kohalikes elanikes ? vaid allergilist trotsi rohelise liikumise suhtes tervikuna. Paldiski linnapea Kaupo Kallas leiab, et osa rohelisi on mürkrohelised. Ajaloost meenub nn hõlmikpuu sündroom ehk Tallinnas Süda tänava alguses kasvav hõlmikpuu sai takistuseks Estonia uue ooperiteatri ehitusele toona rublade eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing