Lidli osa Soome turul kardetust väiksem

23. märts 2004, 12:34

Saksa odavmüügi kett Lidl peatas läinud aastal Soomes S-Grupi turuosa kasvu ja Viis K-grupi ja Tradeka miinusesse, kuid oma turuosa jäi oodatust väiksemaks.

2003. a lõpus oli Lidli turuosa Soomes konsultatsioonifirma ACNielsen hinnangul 1,8%. Soome kaubandusfirmad ei näe Lidlis enam turul suurte vapustuste põhjustajat, vaid pigem täiendavat ostukohta, kust tuuakse peamiselt küpsiseid, maiustusi, jooke ning külmutatud tooteid, kirjutab Kauppalehti.

Aasta alguses oli Lidlil Soomes 24 ja aasta lõpus 50 kauplust. Lidli toidu- ja esmatarbekaupade käive oli ca 200 miljonit eurot. Siia pole arvatud Lidli kauplustes müüdavaid tööriistu, saapaid jms. Taoliste toodete osakaal on umbes viiendik Lidli käibest.

Ühe Lidli kaupluse aasta käibeks hinnatakse 5-6 miljonit eurot. Sama palju müüb aastas keskmine S-market. Nelja Lidli kaupluse müük vastab ühe Citymarketi toidu- ja esmatarbekaupade käibele. Kui Lidl tahab Soomes toidu- ja esmatarbekaupade turust 10%, vajab kett vähemalt 200 kauplust, kirjutab leht.

ACNielsen on uurinud ka Lidli turuletulekut Rootsis, kus edu on olnud nagu Soomes arvatust vaevalisem.

Läinud aastal oli Soome toidu- ja esmatarbekaupade müügikäive 11,4 miljardit eurot. Müük kasvas 3,3%. Samal ajal kerkisid nende kaupade hinnad 0,6%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing