SLÕL: Vihm pani kihnlased ja ruhnlased vangi

24. märts 2004, 08:13

Möödunud nädala vihmasajud muutsid Ruhnu ja Kihnu lennuväljad mülkaks, mistõttu lennuühendus mandriga katkes.

Lennufirma Air Livonia juhtkond polnud eile veel otsustanud, kas järgmised graafikujärgsed lennud toimuvad või mitte, kirjutab SL Õhtuleht.

Ruhnu ja Kihnu on möödunud reedest saadik mandrist ära lõigatud. Lennuväli ei võta vastu, laevahooaeg pole veel alanud. Tavaliselt maandub lennuk Ruhnus kolm korda nädalas - lisaks graafikujärgsetele tehakse ka lisareise.

Kohaliku kaupluse müüja Linda Lange sõnul poes leiba-saia veel jätkub. Neljapäevasel regulaarreisil aga tuuakse kaubavaru, millega peaks nädala läbi saama. Lennuliiklusele lootes pole müüja suurt kaubavaru looma hakanud. «Kõige hullem on äralõigatuse tunne,» ütleb Lange.

Vallavanem Kaarel Lauk ütleb samuti, et saarerahvas on eraldatusega harjunud. «Tavaliselt oleme küll uduvangis,» vihjab ta teisele lennuliikluse hädale. «Praegune ühendus on võrreldes varasemate aastatega veel suhteliselt hea.»

Ka Kihnuga oli viimane lennuühendus reedel, kui saarelt oli vaja ära tuua astmahaige. Kihnu kauplusest öeldakse, et vorstikraam on otsas ja pikisilmi oodatakse lennukit.

Kihnlasi ja ruhnlasi teenindava lennufirma Air Livonia juhataja Ants Aringo meelest on saarte lennuväljad näruses seisus. «Graafiku järgi peaks järgmine lend Ruhnu toimuma neljapäeval, aga me ei ole selles veel sugugi kindlad.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing