Ümbrikupalga maksja tekitab endale ebaausa konkurentsieelise

Liis Kängsepp 25. märts 2004, 13:36

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) tegevdirektori sõnul taunib liit tugevalt ümbrikupalga maksmist, kuna see on ebaaus teiste turul olijate suhtes.

?Ümbrikupalkade maksmist tuleb igati taunida, kuna sellega tekitab ettevõte endale ebaausa konkurentsieelise,? sõnas EHRL-i tegevdirektor Donald Visnapuu, kes ei osanud öelda, kas keegi nende liikmetest samuti maksuameti märgukirja sai. ?Ma loodan, et mitte ükski ei saanud.?

Visnapuu sõnul võib miinimumpalga maksmine maksuametit tõesti närviliseks teha, kuid see ei pruugi automaatselt tähendada, et ettevõttes kindlasti miinimumpalka makstakse. Visnapuu sõnul on ümbrikupalkade maksmisega seotud ilmselt pigem väiksemad ettevõtted. ?Suures kombinaadis on ümbrikupalga maksmine raske, praktiliselt võimatu,? arutles mees. ?Samas kui on pisike ettevõte ja perefirma, siis on täiesti võimalik, et makstaksegi täiesti seaduslikult miinimumpalka. Ettevõttes töötab ainult oma perekond ning sealt polegi rohkem vaja välja võtta.?

Hotellide ja toitlustuse valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele saatis maksuamet välja 25 märgukirja. 8 ettevõtet neist asusid Põhja piirkonnas, 7 Lõuna, 5 Ida ja 5 Lääne piirkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing