EPL: Eesti kalakonservid rändavad Iisraeli ja Kanadasse

25. märts 2004, 08:11

Mais lõppev vabakaubandusleping Ukrainaga sundis kalakonservide tootjaid alustama uute turgude otsimist juba eelmisel aastal.

?Kui varem asusid meie kliendid põhiliselt Ukrainas ja Venemaal, siis nüüd leidsime kliendid ka neis riikides, kuhu emigreerusid inimesed pärast NSV Liidu lagunemist,? ütles Dagotar ASi ekspordi müügijuht Aivo Pere Eesti Päevalehele.

Kuigi Dagotar otsib oma toodangule aktiivselt uusi turge, jälgitakse tähelepanelikult, kuidas suhtuvad tarbijad Ukrainas kalakonservide kallinemisse. Dagotari uute klientide hulka on lisandunud aga Kasahstan, T?ehhi ja Slovakkia. Samuti Iisrael ja Kanada, kus on suured immigrantide kogukonnad.

Ukraina turu kahanemise või äralangemise korral oleks tehase seismapanek Pere sõnul kõige lihtsam lahendus. Siiani ei ole Dagotaris sellist otsust aga isegi kaalutud.

?Viru Kalatööstusele tähendab Ukraina turu äralangemine kuni 25protsendilist käibe kaotust,? ütles Viru Kalatööstuse OÜ juhatuse esimees Agu Laanemets.

Kuigi Laanemets prognoosib 2?4 kuu pikkust seisakut kalakonservide eksportimisel Ukrainasse, loodab ta, et see turg pärast 1. maid siiski lõplikult ära ei kao. ?Seal armastatakse Eesti konserve ja loodetavasti ostetakse neid ka tulevikus.?

Müügiseisaku põhjustab Laanemetsa hinnangul see, et ukrainlased arvestavad vabakaubanduse lõppemisega ja ostavad ladudesse mitme kuu tagavara.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing