PM: Viljakõrvaldaja tahtis riigi viljaga firmat päästa

25. märts 2004, 08:12

Rakvere Viljasalve juhi Vladimir Semjonovi sõnul müüs ta riigi vilja ettevõtte pinnal hoidmiseks ning kavatses vilja hiljem salvedesse tagasi panna.

Semjonovi kaitsja vandeadvokaat Mart Missiku sõnul sai ettevõttele saatuslikuks eelmise aasta ikaldus, mis tõstis viljahindu mitu korda. «Semjonovi sõnul tahtsid nad vilja võtta ajutiselt ning selle sinna hiljem tagasi osta,» vahendas ta Postimehele vahi all viibiva Semjonovi sõnu.

Missiku kinnitusel tahtsid juhid riigi vilja omastades turgutada ettevõtte kehva majandusseisu, sest laenu firma enam piisavalt ei saanud, kuid töid oli vaja teha. Samas ei osanud ta öelda, kui pika aja jooksul vilja omastati. Kindlasti toimus see aga pikema aja jooksul.

Samas on Semjonov kindel, et riik saab oma kaduma läinud raha ettevõtte pankroti korral tagasi, sest kinnisvarafirma Arco Vara on firma varade väärtuseks hinnanud 60 miljonit krooni, kuid võlgu ja kohustusi firmal nii palju ei ole.

Kaitsepolitsei hoiab praegu vahi all nelja Rakvere Viljasalve juhatuse liiget, kes on kõik kinni peetud kümneks päevaks. Esmaspäeval peeti kahtlustatavana kinni ka viies ettevõttega seotud inimene, kuid tema kinnipidamist ei pidanud kohtunik enam otstarbekaks ning ta vabastati eile.

Kui palju riigivilja täpselt Rakverest kaduma läks, ei ole esialgu veel teada. Rakveres oli hoiul ligi 14 500 tonni riigi strateegilist julgeolekuvaru, millest hinnanguliselt on kaotsi läinud 13 000 tonni.

Eile istus hilisõhtuni koos viljasalve nõukogu, kes arutas teiste hoidlate, kus riigivilja on, inspekteerimist, mis tahetakse veel selle kuu jooksul lõpule viia. Riigivilja on veel kuues hoidlas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing