Üheksateistkümnel Virumaa ettevõttel ümbrikupalga maksmise kahtlus

25. märts 2004, 08:52

Üheksateistkümnel Virumaa ettevõttel, nende hulgast kahel Rakvere linnast ja kahel Lääne-Virumaalt lasub ümbrikupalga maksmise kahtlus.

Maksu- ja tolliamet saatis kolmapäeval ümbrikupalga maksmise kahtlust sisaldavad kirjad sajale Eesti ettevõttele, vahendas Postimees Online Viruma Teatajat.

Lääne- ja Ida-Virumaa ettevõtjaist sai kirja 19 firmat. Esmalt said kirjad ehituse ja remondiga, hotellide-restoranidega ning automüügiga tegelevad ettevõtted.

Maksuhaldur analüüsis äriühingute 2003. aastal deklareeritud mitmeid majandustegevuse näitajaid, nagu väljamaksed töötajatele, käive ja tasutud maksud. Tegevusalade ja piirkondade järgi valminud analüüsi tulemusel saadud keskmisi näitajaid võrreldi iga maksukohustuslase poolt deklareeritud andmetega ning selgitati välja äriühingud, kelle vaadeldud näitajad erinesid oluliselt vastavatest piirkonna keskmistest.

Maksuhaldur teatas kirja saanud ettevõtteile, et vastavalt maksukorralduse seadusele vabastatakse isik täielikult või osaliselt karistusest, kui ta enne konkreetses asjas revisjoni või maksuõigusrikkumise menetluse alustamist esitas maksuhaldurile kirjalikult andmed õigusrikkumise tulemusel tasumata jäänud maksusumma kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing