Metsakorraldaja kutsetunnistuse taotlejad saavad tänasest avaldusi esitada

26. märts 2004, 10:20

Täna alustab Metsakaitse- ja metsauuenduskeskus avalduste vastuvõttu metsakorraldaja kutsetunnistuste taotlejatelt.

1. maist jõustub metsakorraldajate atesteerimise ja tegevusloa nõue, mille eesmärk on tõsta metsakorraldustööde kvaliteeti ning tekitada andmebaas metsakorraldustööde tegijatest. Metsakorraldustöid peavad tegema kvalifitseeritud, piisavat erialast kogemust ja tehnilisi vahendeid omavad inimesed. Metsakorraldaja litsentsi taotleja peab edukalt sooritama nii teoreetilise eksami kui ka praktilise katsetöö.

Atesteerimise edukalt sooritanuile väljastatakse metsakorraldaja tunnistus, mis annab õiguse metsakorraldustöödega tegelda, kuid ühtlasi sunnib otseselt vastutama metsainventeerimise andmete õigsuse ja metsamajandamiskavas esitatu eest. Atesteerimise ja tegevuslubade väljaandmisega tegeleb Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskus.

Alates tänasest on <#Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse=http://www.metsad.ee/main.html> kodulehel üleval vajalik info metsakorralduse tunnistuse taotlejaile. Sealt leiab ka metsakorraldaja eksami sooritamiseks vajaliku kirjanduse loetelu ning metsakorraldaja eksami näidisküsimused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing