PM: Riik seisab Eesti Raudtee börsile viimisele vastu

26. märts 2004, 08:05

Riik ei poolda Eesti Raudtee börsile viimist, sest majandusminister Meelis Atoneni sõnul ei ole riik valmis oma osalust ettevõttes vähendama.

Praegu kuulub raudteefirma erastanud BRSile 66 ja Eesti riigile 34 protsenti aktsiatest. Et firma börsile viia, peaks vabalt olema kaubeldavad vähemalt veerand ettevõtte aktsiatest. Aktsiaid võiks uusemissiooni abil juurde tekitada, kuid siis muutuks vanade aktsionäride osalused väiksemaks, kirjutab Postimees.

Majandusminister Meelis Atoneni kinnitusel ei luba valitsuse sõlmitud koalitsioonileping osaluse vähendamist. «See poleks ka otstarbekas, sest siis jääks riigi sõnaõigus strateegilise ettevõtte arengul ebapiisavaks,» ütles Atonen. Tema hinnangul ei vaja raudteefirma oma investeerimisplaanide rahastamiseks ka börsi abi, sest saab seda üsna lihtsalt teha laenurahaga.

Atonen märkis, et BRS soovib hoida enda käes ka edaspidi vähemalt 51 protsenti aktsiatest ja riik 34 protsenti. «See tähendab, et 25 protsenti vabalt kaubeldavaid aktsiaid pole kusagilt võtta,» ütles Atonen.

BRSi ühe omaniku, Eesti Raudtee nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul oleks tehniliselt võimalik firma juba sügisel börsile viia. «Midagi kindalt siiski praegu öelda ei saa, sest aktsionärid pole omavahel ei börsile minekut ega tähtaegu arutanud,» ütles Burkhardt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing