Lambakasvataja nõuab vallalt uttede toitmiseks maad

29. märts 2004, 08:58

Töötu toetusrahaga kaks aastat tagasi lambakasvatusele aluse pannud Pärnumaa talumees nõuab vallalt utekarja toitmiseks maad.

Läti piiri ääres Saarde vallas esivanemate maal kahe aastaga end äramajandava mesindus- ja tõulambakasvatustalu rajanud Jüri Pärnat saatis Pärnu maavanemale palvekirja kontrollida, kas vallavolikogu tegi õigesti, kui jättis ta maast ilma ja andis tema kodukülas Jäärjas ainsa vaba, 13,9hektarilise põllumaa naaberküla osaühingu Laanepuu kasutusse, kirjutas Pärnu Postimees.

'Siin ma nüüd olen oma tõulammaste ja mahepõllundusega ning mitte ei saa aru, miks vallavolikogu eelistab väiketalunikule suurmajandit, mille põhitegevus pole mitte põllumajandus,' nentis Pärnat.

OÜ Laanepuu 2002. aasta majandusaruannemis näitab, et firma üle 2,3miljonilisest müügitulust moodustab elusloomade ehk sigade müük vaid 127 752 krooni.

'Maareformiseaduses on ju selgelt kirjas, et õigus maad oma kasutusse taotleda on neil, kelle põhiline tegevusala on põllumajanduslik tootmine,' selgitas talumees.

OÜ Laanepuu omanikud Andres Prink ja Kert Jefimov kinnitasid, et nad pole tahtnud kedagi maata jätta, kuid 500 siga laudas vajab toitmist ja teravilja kasvupinda peab laiendama. Maad on osaühingul 400 hektari ringis.

Saarde vallavolikogu esimees Väino Lill teatas, et volikogu ei soovi väiketalunikke välja suretada, vaid lähtus otsustamisel seadusest, mitte emotsioonidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing