Maksuhaldur saatis veel 100 ümbrikupalga märgukirja

29. märts 2004, 13:52

Maksu- ja tolliamet saatis veel sajale Eesti ettevõttele ümbrikupalga maksmise kahtlustamist sisaldavat märgukirja.

Märgukirjade saajaid on seekord 23 tegevusvaldkonnast, kõige enam kirju (18) saadeti hulgimüügi ja vahenduskaubandusega tegelevaile ettevõtteile, teatas ameti pressiesindaja.

Piirkonniti saatis maksuhaldur enim kirju Tallinna ettevõtteile - 40, Tartu ettevõtete seas oli 13 ning Harjumaa ettevõtete seas viis kirjasaajat.

Tänaseks päevaks on selliseid märgukirju amet saatnud 200 ettevõttele. Käesoleval aastal on sarnaseid kirju kokku saamas ligi 700 Eestis tegutsevat ettevõtet.

Maksuhaldur analüüsis äriühingute 2003. aastal deklareeritud mitmeid majandustegevuse näitajaid nagu väljamakseid töötajatele, käivet ja tasutud makse.

Tegevusalade ja piirkondade järgi valminud analüüsi tulemusel saadud keskmisi näitajaid võrreldi iga maksukohustuslase poolt deklareeritudandmetega ning nii selgitati välja äriühingud, kelle vaadeldud näitajad erinesid oluliselt vastavatest piirkonna keskmistest.

Maksuhaldur juhib kirja adressaatide tähelepanu töötajatele tehtud väljamaksete madalale konkurentsivõimelisusele, mis võib viidata mitteametlike väljamaksete maksmisele ning palub üle kontrollida raamatupidamise- ja maksudega seonduvad andmed ning vajadusel teha vastavad parandused.

Samas teatab maksuhaldur kirja saanud ettevõtteile, et vastavalt maksukorralduse seadusele vabastatakse isik täielikult või osaliselt karistusest, kui ta enne konkreetses asjas revisjoni või maksuõigusrikkumise menetluse alustamist esitas maksuhaldurile kirjalikult andmed õigusrikkumise tulemusel tasumata jäänud maksusumma kohta.

Märgukirjade saatmise puhul on tegemist esimese etapiga maksu- ja tolliameti algatatud teenindusliku kontrolli tegevussuunas.

Maksuhalduri eesmärk on maksude tasumise õigsuse kontrollimise kõrval maksuseaduste rikkumise ennetamine ning selle asemel, et esimese meetmena ettevõtteidmaksurevisjonide ja süüteomenetlustega koormata, antakse neile esmalt võimalus ise oma majandustegevus seadustega kooskõlla viia. Lisaks on maksuhalduri ülesanne muuhulgas ka seadusliku majandustegevuse kaitsmine vähendades ebatervet konkurentsi.

Maksukorralduse seadusest tulenevalt ei saa maksuhaldur nimetada konkreetsete kirjasaajate andmeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing