EPL: Eestis toodetakse USA lastele väikeautosid

29. märts 2004, 07:52

Tänu 100 000kroonisele stardiabile õnnestus Tallinnas väikeautosid ehitaval mehel muuta oma harrastus kasumit tootvaks ettevõtmiseks.

?Esimese auto ehitasin mitu aastat tagasi oma 12aastasele tütrele, et ta saaks koduõues autojuhtimist õppida,? ütles füüsilisest isikust ettevõtja Viktor Golub (43) Eesti Päevalehele.

Võistluskarti meenutav, kuid tõelise autoga sarnanev väikeauto ei ole Viktori sõnul mõeldud kihutamiseks. Auto sõidukiirus on kuni 30 kilomeetrit tunnis ja sobib 11?13aastatele lastele sõidukogemuste omandamiseks.

USAs toodetud sarnane auto maksab 40 000 dollarit. Eestis valmistatud autot saab aga pakkuda hinnaga alates 5000 dollarist. ?Tänu siinsele odavale tööjõule oleme täna veel konkurentsivõimelised,? lisas ta.

Just USA tootjatest tunduvalt odavam hind ongi see, mis annab tallinlasele julgust USA tootjatega rinda pista. ?Minu eeliseks on väiketootmine, mis võimaldab vastu võtta ka individuaalseid tellimusi,? lisas Viktor.

Viktori sõnul on tegemist väga riskantse ja keerulise projektiga. Tänu tema USAs elavale sõbrale on riskid siiski üsna maandatud. Sõber võtab enda peale autode tutvustamise, tellimuste vastuvõtmise ja müümise.

Vaatamata USA turu suurusele ei plaani Viktor käivitada autode seeriatootmist. Esialgu plaanib ta valmistada vaid kaks sõidukit kuus, tulevikus võib nende arv kasvada 5-6 autoni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing