PM: 9. klassi tunnistus võib edaspidi anda kodakondsuse

30. märts 2004, 08:27

Haridusministeerium saatis välja seaduseelnõu, mis arvestab põhikooli ühiskonnaõpetuse programmi läbimist sammuna Eesti kodakondsuse saamisel.

Eelnõu kohaselt on need õpilased, kelle ühiskonnaõpetuse aastahinne 9. klassis on vähemalt rahuldav ja kes lõpetavad põhikooli tänavu või hiljem, ühtlasi ka täitnud Eesti kodakondsuse saamiseks vajalikud tingimused teadmiste alal Eesti põhiseaduse ja kodakondsusseaduse kohta, kirjutab Postimees.

Pärast põhikooli on Eesti kodakondsuseta õpilastel juba praegu võimalik ühitada lõpueksamid kodakondsuse taotlemiseks vajalike eksamitega, samuti on ühitatud põhikooli eesti keele kui teise keele lõpueksam ning kodakondsuse taotlemiseks vajalik eesti keele tasemeeksam.

Haridusminister Toivo Maimets teatas, et pärast uue eelnõu seaduseks saamist ei ole noortel venelastel kodakondsuse saamiseks tarvis enam muud teha kui koolis korralikult õppida.

«Need, kes praegu kooli lõpetama hakkavad, õpivad ühiskonnaõpetust juba eestiaegsete õppekavade järgi,» põhjendas Maimets. «Kui Eesti riik on selle aine õpetajad usaldanud ühiskonnaõpetuse eksamit vastu võtma, siis mis mõte on veel eraldi eksamit üle teha.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing