EPL: Leivo taotles Brüsselis Eestile ELi piirivalveagentuuri

31. märts 2004, 07:58

Eesti on alustanud intensiivset veenmistööd Brüsselis ning ELi liikmesriikide pealinnades, saamaks endale ühenduse piirivalveagentuuri peakorterit.

Otsus tehakse juunis, nädala algul oli Brüsselis siseminister Margus Leivo, et kohtuda sise- ja justiitsvoliniku Antonio Vitorino ja kolleegidega teistest liikmesriikidest, kirjutab Eesti Päevaleht.

ELi piirivalveagentuur ei ole teab mis suur asutus, 1. jaanuaril 2005 alustatakse viie töötajaga, 3-4 aastaga peaks see arv paisuma poolesajani. Suurusest olulisem on siiski agentuuri asukohariigi prestiizh ning paigutamise üle käib ühenduse tippkohtumisel tavaliselt terav lehmakaubitsemine.

Eestil on neli konkurenti: Poola, Ungari, Sloveenia ja Malta. Leivo sõnul märgib see asjaolu, et agentuur läheb peaaegu kindlalt uude liikmesriiki.

Oma reklaamikampaania lühikokkuvõtteks ütleb siseminister, et Eesti on piirivalveagentuuri asukohamaaks ideaalne. Ta osutab arenenud infrastruktuurile, infotehnoloogiale, Soome kogemuse najal üles ehitatud piirivalvesüsteemile. Samuti peaks Eesti kasuks rääkima see, et siin on olemas kõik ELi peamised piiritüübid ? maismaapiir, mere-, järve-, saarestikupiirid. Kõik see tähendab Leivo sõnul seda, et Eesti on välja arendanud väga mitmekülgse piirivalvesüsteemi, mis kõlbaks teistele ka heaks õppebaasiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing