PM: Iga töötu saab endale tulevikus isikliku nõustaja

31. märts 2004, 08:10

Tuleval aastal rakenduv uus tööhõivesüsteem peaks vähendama töötuse hulka ning kindlustama iga tööotsija isikliku juhtumikorraldajaga.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Riho Rahuoja sõnul on plaanitava muudatuse eesmärgiks on aidata iga inimest töötuna arvelevõtmise hetkest töökoha leidmiseni tema isiklikke vajadusi arvestades, kirjutab Postimees.

«Praegu piirdume inimesele teatud toetuste maksmisega ega jõua tema tegelike probleemideni, mis tal tööturule pääsemist takistavad,» nentis Rahuoja. «Samuti lükkab üks institutsioon tööotsija enda kaelast järgmise juurde ning lahendus jääb leidmata.»

Kõigepealt püüab juhtumikorraldaja leida kliendiga usaldusliku kontakti ja selgitab seejärel välja tema oskused, vajadused ning soovid. Üheskoos püstitatakse eesmärgid, koostatakse tegevuskava ja asutakse seda ellu viima. Vajadusel organiseerib juhtumikorraldaja koolitusi või aitab tal pääseda alkoholiravile.

Eestis elab 66 200 töötut, neist neljandik on 16?24-aastased. Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Piret Lillevälja sõnul vajavad juhtumikorraldajate abi eelkõige pikaajalised töötud, puuetega inimesed ja poolikuks jäänud haridusteega noored.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing