Eltel Networks hooldab ja ehitab Eesti Energia jaotusvõrke

Annika Matson 31. märts 2004, 14:41

AS Eltel Networks ja Eesti Energia AS Jaotusvõrgud sõlmisid lepingu, mille kohaselt Eltel Networks hooldab ja ehitab Eesti Energia jaotusvõrke.

Eltel Networks on AS Connecto 100%-line tütarettevõte, kellega on Connectol hetkel käimas ühinemismenetlus.

Eesti Telekom teatas börsile, et sõlmitud lepingu pikkuseks on 2+1 aastat ning lepingu järgselt hakkab Eltel Networks AS teostama Eesti Energia jaotusvõrkude plaanilist hooldust ja ehitust Tallinna, Harju, Rapla, Järva, Pärnu regioonis ning saartel. Lepingu esimese aasta mahuks on 37,6 miljonit krooni (2,4 mln eurot).

Eltel Networksi juhatuse esimehe Andres Alamaa sõnutsi on leping loogiline jätk Connecto ja Eltel Networksi tegevuste ühildamisel, kus summeeruvad elektri- ja telekommunikatsiooni kompetents. Eltel Networksi tegevus Eestis on seni olnud seotud peamiselt Fortum Elektri võrkude hoolduse ja ehitamisega. Teisteks suuremateks klientideks on olnud EMT ja Eesti Energia.

Soomes asuv Eltel Networks Corporation (www.eltelnetworks.com) on juhtiv teenusepakkuja võrguomanikele Põhja-Euroopa regioonis. Ettevõtte tegevusalad jagunevad kolme ärivaldkonda, milleks on Elektrilahendused, Mobiilsidelahendused ja Võrguteenused.

Grupi käive moodustas 2003. aastal 288 miljonit eurot ning grupp annab tööd ca 2300-le inimesele Põhjamaades, Baltimaades, Venemaal ja Kagu-Aasias.

AS Connecto (www.connecto.ee) on üks suurima käibega telekommunikatsiooni- ja elektrivõrkude väljaehitamisele ja hooldamisele spetsialiseerunud ettevõtteid Baltimaades. Connecto grupi käive aastal 2003 oli 315 miljonit krooni (20,2 miljonit eurot) ja kasum 16,8 miljonit krooni (1 miljon eurot).

AS Connecto on Elion Ettevõtted AS-i 51%-line tütarfirma. Elion Ettevõtted AS on AS-i Eesti Telekom 100%-line tütarfirma. AS Connecto 49% aktsiate omanik on Soomes asuv Eltel Networks Corporation.

Ettevõte loodi 2001. aasta alguses ning annab tööd 445 inimesele. AS Connecto tütarettevõtted on Eestis Reveko Telekom, Lätis Connecto Latvia ja Leedus Lidivos Technologijas UAB. Ettevõttel on alates 2003. aasta detsembrist käsil ühinemismenetlus Eltel Networks AS-iga, kes on samuti Connecto 100%-line tütarettevõte. Ühinenud ettevõtte hakkab alates juunist 2004 tegutsema Eestis AS Eltel Networks nime all ning kasutama Eltel Networks?i kaubamärki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing