EPL: Liina Tõnisson sarjas savisaarlasi

31. märts 2004, 08:00

Keskerakonna juhtfiguur Liina Tõnisson saatis fraktsioonikaaslastele kirja, milles viitab taas erakonnast perekonna tegemisele.

?Meid on süüdistatud selles, et me tahaksime olla valitsuses, mitte opositsioonis,? kirjutas Tõnisson fraktsiooni ?mässajate? kohta esmaspäeval laiali saadetud kirjas.

?Loomulikult on valitsuses olles rohkem võimalusi oma programmi täitmisele kaasa aidata, aga me oleme nõus olema ka opositsioonis. Peamine küsimus on selles, kuidas me ise käitume ? nii erakonnana, erakonnasisestes suhetes kui ka suhetes teiste erakondadega. Just selles on konflikti põhjus. Me oleme veendunud, et Keskerakond endises stiilis jätkata ei tohi ega saa,? vahendab Eesti Päevaleht.

Tõnisson nentis, et ta on olnud Eesti poliitikas rohkem kui 15 aastat, neist kümme Keskerakonna liikmena.

?Nende aastate jooksul on meie erakonnast lahkunud hulgaliselt mõtlevaid, arukaid, teotahtelisi inimesi. Nad on lõpuks käega löönud, sest erakond on aasta-aastalt muutunud aina autokraatlikumaks.

Valitseb üks ?püha? seisukoht ja igasugune teisiti mõtlemine kuulutatakse kohe mässuks ning surutakse maha, selle asemel, et asjad selgeks rääkida ja siis ühiste jõupingutustega edasi minna,? lisas Tõnisson. ?Enamik otsuseid erakonnas tehakse kusagil suletud uste taga ja nende elluviimiseks on lubatud igasugused kokkulepped, manöövrid, ka intriigid, kui vaja.?

?Minu jaoks sai lõplikuks murdepunktiks perekondlike probleemide lahendamine läbi erakonna juhi abikaasa valimise fraktsiooni esimeheks,? kirjutas endine majandusminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing