Urmas Kukk: kontrollime maksuvõlglaste avaldamist

01. aprill 2004, 17:06

Andmekaitse inspektsiooni juht Urmas Kukk ütles, et inspektsioon kontrollib maksuvõlglaste avaldamist maksuameti koduleheküljel.

Kuna maksuvõlglasi on palju, siis vaatab andmekaitse inspektsioon, kuidas maksuamet enda antud jõudumööda avalikustamise lubadust täidab. 'Käime kord päevas sealt koduleheküljelt läbi,' lisas Kukk.

'Maksuamet ei pea avalikustama kogu maksuotsust, vaid selle osa, mis ei käi maksusaladuse alla,' ütles Kukk. Avalikustamisel tuleb arvestada isikuandmete kaitse, avaliku teabe ja maksukorralduse seaduse koosmõju.

'Siin ei saa olla mingeid kokkuleppeid andmekaitse inspektsiooni ja maksuameti vahel,' rääkis Kukk. Ta tõdes samas, et igasugune äriga tegelemine rikub inimeste privaatsust. 'Minnes ärisse, peab sellest endale aru andma,' ütles Kukk ja selgitas, et oleks aeg eraldada tööasjad eraelust ning juhid ja omanikud nende ettevõtetest.

Andmekaitse inspektsioon koostab hetkel andmebaasi, et võrrelda isikukaitset ja avalikustamist erinevates Euroopa Liidu liikmesriikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing