Börsiülevaade: Hansapanga väärtus kasvas päevaga 820 mln krooni

01. aprill 2004, 15:19

Hansapanga aktsia sulgus täna uuel rekordtasemel 414,01 kroonil. Päevaga kasvas aktsia hind 2,6% ning panga turuväärtus 820 mln krooni võrra.

Aktsia vedas üles viimase nelja nädala suurim - 58 mln kroonine käive.

Viimase neljateistkümne börsipäeva jooksul on Hansapanga aktsial olnud vaid üks kaotuspäev (eile). Kokku on antud periood kosutanud aktsia hinda 12,3% võrra.
Ehkki number tundub meeletult suur võib meelde tuletada, et juba seitse kuud tagasi liikus panga aktsia 350 krooni juures ehk vaid viiendiku võrra praegusest madalamal.

See aga ei tähenda, et panga aktsiahind oleks madal. Ettevõtte üle kuueteistkümne tõusnud P/E (hinna/tulu) suhe on küllalt kõrge, kui arvestada panga möödunud sügisel eesmärgiks seatud 10 protsendist maksude-eelset tegevuskasumi kasvuprognoosi.
Kui pank antud konservatiivset prognoosi ei suuda majandustulemustega lähitulevikus ületada, võib aktsial hinnataseme hoidmisega probleeme tekkida.

Samas pole ettevõtetevaesel Tallinna börsil välisinvestoritel peale Hansapanga aktsia suurt midagi endale kahmata. Eesti Telekomilt oodatakse börsilt lahkumist ja ülejäänud börsiettevõtted on paljudele suurtele fondidele liialt väiksed ja ebalikviidsed.

Seetõttu ootaks endiselt, et Eesti Raudtee või mõni teine ettevõte investoreid börsile tulekuga rõõmustaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing