Läänemere eriti tundlikuks merealaks kuulutamise esimene samm tehtud

01. aprill 2004, 16:09

Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO) istungil anti põhimõtteline heakskiit Läänemere tundlikuks merealaks kuulutamisele.

Läänemere eriti tundlikuks merealaks kuulutamist soovivad kaheksa Läänemereriiki, välja arvatud Venemaa.

Eriti tundlik mereala haaraks kogu Läänemerd, välja arvatud Venemaale kuuluvaid merealasid Läänemere idaosas ja Kaliningradi ümbruses.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõuniku Olev Luhteini sõnul saadab IMO põhimõttelise heakskiiduga välja signaali, et Läänemeri on unikaalne ja aktiivse laevanduse suhtes kergesti haavatav.

'Mingeid uusi piiranguid Läänemerel sellega veel ei kehtestata. Eriti tundlikuks merealaks kuulutamine kitsendusi tankerite liikumisele ja raskete naftasaaduste veole kaasa ei too. Need on IMO juba kehtestanud 2003. aasta detsembris, kui täiendati rahvusvahelist konventsiooni laevadelt lähtuva reostuse vältimiseks,' lausus Luhtein.

Tehnilise grupi ettepanek peab saama homme, 2. aprillil heakskiidu IMO plenaaristungil, kuid kaheksa Läänemere riigi arvates sellega probleeme ei tohiks tekkida.

Järgmise sammuna tuleb ettepanek esitada IMO laevasõiduohutuse alakomitee 2005. aasta istungile, kus taotlusi hinnatakse laevasõidu aspektist.

Lisaks kaheksale Läänemereäärsele riigile esitas Hispaania ettepaneku Kanaari saarte piirkonna ning Ecuador Galapagose arhipelaagi eriti tundlikuks merealaks kuulutamiseks. Ka need ettepanekud said põhimõttelise heakskiidu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing