Indrek Mandre: Maksuamet eeldab minult üleloomulikke võimeid

02. aprill 2004, 12:40

Maksu- ja Tolliamet on seisukohal, et kolm aastat kestnud revisjoni tulemusel koostatud revisjoniaktile vastamiseks piisab nädalast.

ASi Adonis Baltic Timber Group (ABTG) juhatuse esimees Indrek Mandre ütles, et maksuamet tahab tema käest sadu lehekülgi materjali hõlmavale revisjoniaktile vastust 7 tööpäeva jooksul ja kontrollaktile eriarvamuste esitamiseks pidanuks piisama kolmest tööpäevast.

ABTG taotles maksuameti poolt antud mõistusevastaselt lühikeste tähtaegade pikendamist, viidates oma seaduslikule õigusele olla revisjoni käigus ärakuulatud.

Maksuamet ei nõustunud ABTG taotlusega ja teatas, et eriarvamuse tähtajaks esitamata jätmine ei ole takistuseks maksuotsuse tegemisel.

'Kolme päevaga ei ole võimalik töötada läbi sadu lehekülgi materjali ja esitada põhjendatud eriarvamust aktidele, mille koostamine võttis maksuhalduril aega 3 aastat,' sõnas Mandre. 'Isegi Jumalal kulus maailma loomiseks 7 päeva. Ja see ülesanne oli oluliselt loogilisem kui maksuhalduri valede ja mõistusevastaste maksudoktriinide motiveeritud ümberlükkamine! Maksuhaldur irvitab hea halduse põhimõtete üle. Ja seda pidevalt. Läinud reedel näiteks tuvastas kohus ka Maksu- ja Tolliameti peadirektori Aivar Rehe toimingute õigusvastasuse meie suhtes ning hea halduse põhimõtte eiramise. Kui maksuhalduri tippjuht rikub seadust ja meie põhiõigusi , siis on loomulik, et väiksemad ametnikud matkivad teda, kuna selline on juba maksuhalduri tööstiil!'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing