Sampo karmistab laenutingimusi

05. aprill 2004, 11:19

Alates tänasest muudab Sampo Pank eluasemelaenu taotlemiseks vajalikku minimaalset sissetuleku määra.

Tänasest eeldab Sampo Pank eluasemelaenu taotlejalt elukohaga Tallinnas ja Harjumaal kuu netosissetulekut vähemalt 7000 krooni ning elukohaga mujal Eestis vähemalt 6000 krooni. Varem kehtiva minimaalse netosissetuleku piir oli Sampo Pangas 5000 krooni kuus, teatas pank.

Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse direktori Margus Zhuravljovi sõnul on sissetulekunõude muutmine tingitud keskmise sissetuleku ning kinnisvarahindade ja seeläbi keskmiste laenusummade tõusust. 'Sampo peamiseks sihtgrupiks on keskmisest kõrgema sissetulekuga eraisikud. Soovime sissetulekunõude tõstmisega kohandada oma nõudeid vastavalt muutunud keskkonnale ja tagada oma sihtgrupile veelgi paremad tingimused,' lisas Zhuravljov.

Võttes täna soodsa intressiga pikaajalist laenu, tuleb laenuvõtjatel arvestada võimalusega, et intresside tasemed võivad tõusta ning eluasemelaenu taotleja peab olema võimeline tasuma laenumakseid ka olukorras, kus tänu Euribori tõusule suureneb tema igakuine laenumakse. Margus Zhuravljovi hinnangul aitab sisseviidud muudatus vähendada riski, et keskmisest väiksema sissetulekuga isikud võiksid endale võtta pikemas perspektiivis ülejõukäivaid laenukohustusi.

Sampo Pank pole teinud järeleandmisi kliendi krediidivõimet kõige enam mõjutavama tingimuse osas, milleks on laenu omafinantseeringu määr.

2003. aasta lõpus ulatus Sampo Panga poolt väljastatud eluasemelaenude maht 1,4 miljardi kroonini. 2004. aasta esimeses kvartalis väljastatud uute eluasemelaenude maht oli 21% kõrgem kui 2003. aastal samal perioodil väljastatud uute eluasemelaenude maht ulatudes 154 miljoni kroonini

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing