Sotsiaalministeerium: ravikulusid tõstis harjumus

05. aprill 2004, 15:11

Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand põhjendas ravikulutuste hüppelist kasvu inimeste harjumustega osta varem kasutatud ravimeid.

Kuna eelmise aasta 1. jaanuarist hakkasid kehtima ravimite piirhinnad, loobus Haigekassa kalliste samatoimeliste ravimite kompenseerimisest. Piirhinna alla jääb alati kaks ühe ja sama toimega ravimit, selgitas Mand.

?Samas olid inimesed ja arstid harjunud kindlate ravimitega ning jätkasid piirhinnast kallimate ravimite välja kirjutamist ja ostmist, mille juures maksid inimesed ise osa soodustusest kinni,? lisas Mand. ?Need inimesed, kes soovisid odavamat ravimit, selle ka said. Vahel ei pakkunud ka apteegid kallima ravimi asendamist sama toimeainega, kuid odavama ravimiga.?

Vähendamaks inimeste kulutusi ravimitele plaanib sotsiaalministeerium muuta ravikindlustusseadust nii, et alla 4aastaste laste retseptiravimid kompenseerib riik sajaprotsendiliselt ning apteekritele ja arstidele muutub kohustuslikuks pakkuda patsiendile kõige odavamat sama toimega ravimit.

Visiiditasude osas kehtestati möödunud aastal eriarstiabi visiiditasu 50 krooni ning haiglates voodipäevatasu maksimaalselt 25 krooni. Tänavu plaanib sotsiaalministeerium erakorralise arstiabi visiiditasust vabastada. Muudatuse kohaselt ei pea koduvisiiditasu maksma rasedad, seda alates 12. rasedusnädalast ning alla 18aastased noored.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing