PM: Ajaleht Estonija muutis koos nimega ka näo

06. aprill 2004, 08:07

Üle 60 aasta ilmunud venekeelse päevalehe Estonija omanikud ütlesid lahti väljaande senisest nimest ja tõsisele ajalehele omasest kujundusest.

Eilsest saavad Estonija lugejad ajalehte Vesti Dnja ehk Päeva Uudised, mille esimese avakülje pealkirjad olid «Oligarhide vandenõu» ja «Reklaamitegijaid autasustati munadega», kirjutab Postimees.

Hiljuti lehe omaniku, transiidiärimees Endel Sifi soovil peatoimetajaks tõusnud Aleksandr T?aplõgin selgitas ajalehe nimevahetust kui soovi, et Vesti Dnjad kirjastava Vene Meedia kogu toodang hakkaks ilmuma vaid Vesti märgi all. «Küsimus pole selles, nagu meile ei meeldiks sõna Estonija,» ütles ta.

Vesti Dnja loobus ka Estonijale kui tõsisele lehele omasest kujundusest, otsustades kõmulehelikuma lähenemise kasuks. Kõmulehelikku suhtumist näitavad ka eilsed pealkirjad: «Europarlament kui võimalus enesetapuks», «NATO supp meeldis Tallinna kodututele», «Riigile pandi suukorv».

«Pealkirjadel on kaks ülesannet ? need kas annavad edasi artikli sisu või tõmbavad tähelepanu,» põhjendas T?aplõgin. «Meie valisime teise tee.»

Vesti Dnja, mille tiraa? on 6000 eksemplari, langetas üksiknumbri hinda kahe krooni võrra, maksab nüüd kioskis kolm krooni ja võib tuua hinnasõja venekeelsesse meediasse, sest nende konkurendi Molodjo? Estonii (tiraa? ligi 8000 eksemplari) hind on jätkuvalt viis krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing