SLÕL: Rakvere viljasalve töötajad istuvad palgata

06. aprill 2004, 08:08

Ligi 60 Rakvere viljasalve töötajat on küll paberite järgi tööl, kuid istuvad tööta - ettevõtte äritegevus on peatatud.

«Juhid on kinni viidud, pole inimest, kes meile vastust annaks või palka maksaks. Juristid ütlevad, et kui tuleb pankrot, siis saate raha,» kurdab viljasalve töötaja SL Õhtulehele.

ASi Rakvere Viljasalv äritegevus peatati pärast 17. märtsi, kui viljavargus ilmsiks tuli. Sellest saati on ligi 60 viljasalve töötajat, valdavalt vene keelt kõnelevad inimesed, teadmatuses. «Kontorihoone on kinni, meile ei öeldud midagi,» ütleb viljasalve töötaja. «Nii olemegi iga päev tööle läinud, ja siis jälle koju tagasi - väljas oodata on ju ka külm, mis sa seisad seal maja ees?»

Töölt ära minna ei tohi, sest siis võidakse lahti lasta, räägib viljasalve töötaja. Aga Rakveres pole kerge tööd leida. «Siin on valdavalt umbkeelsed töötajad. See on katastroof, neil pole kuhugi minna.»

Möödunud reedel lülitati viljasalvest elekter välja. «Olukord on kurioosne. Juhid on kinni viidud, mingi seadus meid ei kaitse. Oleks veel, et pankrot välja kuulutataks, siis saaksid inimesed vähemalt palga kätte ja koondamis- või pankrotiraha. Praegu pole midagi,» kõneleb viljasalve töötaja.

7. aprillil peaks Rakvere viljasalves olema palgapäev. Palka saada ei looda aga keegi, sest raamatupidamistoiminguid pole võimalik teha, ütleb viljasalve töötaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing