Eesti Pank: Esimeses kvartalis oli inflatsioon aegade madalaim

07. aprill 2004, 11:03

Eestis on inflatsioon endiselt väiksem kui euroalal, kus tarbijahindade aastakasv oli veebruaris- märtsis 1,6 protsenti, kommenteeris Eesti Pank.

?See on tase, mida Euroopa Keskpank peab majanduse arengu seisukohalt optimaalseimaks,? seisab kommentaaris.
Statistikaameti andmeil tõusid Eesti tarbijahinnad märtsis veebruariga võrreldes 0,2 protsenti. Esimeses kvartalis oli tarbijahindade aastakasv 0,4 protsenti, mis on ajaloo madalaim.
?Tagasihoidlikuma inflatsiooni üheks põhjuseks endiselt toiduained, mille hinnad näitasid üle pika aja tõusumärke alles märtsis. Ka kütusehinnad on madalamal kui aasta eest toimunud Iraagi sõja paiku,? ütles Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna majanduspoliitika allosakonna juhataja Andres Saarniit.

Saarniidu sõnul on viimase aasta jooksul administratiivsed hinnatõusud mõjutanud hindu oodatust vähem See suundumus jätkus ka käesoleva aasta alguses, kuigi mainitud hindade kasv kiirenes neljanda kvartali kahelt protsendilt 3,6 protsendile. Arvestades Eesti majanduskasvu kiirenemist, võib alates suvekuudest oodata hinnakasvu mõõdukat tõusu, mis on eeldatavasti ajutine ning osaliselt sõltuv välismõjudest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing