EPL: Majaomaniku isa pussitas tsiviilkohtus sundüürnikku

07. aprill 2004, 08:23

Kohtus oma elukoha pärast võidelnud sundüürnik viis tagastatud maja omaniku isa nii endast välja, et viimane sundüürnikule kohtuhoones noaga kallale sööstis.

Intsident toimus eile Tallinna linna tsiviilkohtu kolmanda korruse koridoris, kus istungi algust oodanud 63aastane sundüürnik sattus sõnavahetusse tagastatud maja omaniku 50aastase isaga, kes väidetavalt oli veendunud, et ta poeg kohtuvaidluse sund-üürnikuga kaotab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vihane isa haaras noa ja pussitas sundüürnikku kätte ja kõrva, kust hakkas ohtralt verd jooksma. Haavatud sundüürnik põgenes joostes ja appi hüüdes kohtuhoone neljandale korrusele, mis ametlikult on suletud tsoon.

Kuna pussitaja jäi kohtuhoonesse edasi ootama, piiras politsei hoone ümber. Pussitaja teatas, et tema põues on lõhkekeha, mille ta vajaduse korral plahvatama paneb.

Väidetavalt nõudis mees enda sõidutamist lähimasse politseijaoskonda, plahvatusohu tõttu tuli evakueerida kogu läheduses asuv kesklinna politseiosakond. Jaoskonnas loovutas mees väidetava lõhkekeha eridemineerijaile, kes tegid kindlaks, et tegemist on imitatsiooniga.

Eile verise intsidendini viinud kohtuvaidlus puudutab Koplis omanikule tagastatud majas asuvat korterit, mille omanik müüs sundüürniku teadmata maha.

Kuigi tagastatud maja praegune omanik Tarmo väidab, et pakkus korteri eelisostu võimalust seal elavale üürnikule, kinnitab viimane, et pole väidetavalt posti teel saadetud pakkumist kätte saanud.

Kui mitukümmend aastat korteris elanud sundüürnik kuulis, et tema kodu on tema selja taga maha müüdud, vaidlustas ta tehingu kohtus. Seaduse järgi pidanuks maja omanik pakkuma korteri eelisostuõigust kõigepealt sundüürnikule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing