Rakvere Lihakombinaadis tehti ametiühng

08. aprill 2004, 09:36

Veebruaris alustas Rakvere Lihakombinaadis tööd ametiühing, praegu on seal 60 liiget.

Kõik ametiühingu liikmed töötavad lihalõikuse tsehhis, kirjutas Virumaa Teataja.

Usaldusisikuks valitud sama tsehhi töölise Toomas Juhansoni sõnul asutati ametiühing töötajate huvide kaitseks. ?Aga oleme alles noored, pole jõudnud midagi veel ära teha, millest kõnelda,? eelistas tuhande töötajaga suurfirma ametiühingu juht jääda napisõnaliseks.

Toomas Juhanson loodab liikmeskonna edasist kasvu. ?Palgad, tööohutus ja -korraldus,? nimetas Juhanson tähtsamaid valdkondi, millest vastasutatud ametiühingul tuleb juhtkonnaga läbirääkimisi pidada ja tunnistas: ?Olen ise tööline ja ega mul ole just eriti lihtne haritud kõneosavate juhtidega suhelda.?

Mingit vastuseisu Juhansoni sõnul ametiühingu tegevusele pole juhtkonna poolt esialgu olnud. Ametiühingule on lubatud leida majas ka oma ruum.

Rakvere Lihakombinaadi tegevdirektorit Olle Hormi puhkuse ajal asendava finantsjuhi Siim Kallasti sõnul on juhtkonna ja ametiühingu koostöö võimalik. ?Kui ametiühing suudab töötada konstruktiivselt ja oma soove argumenteerida, siis võib see isegi firmat arendada, sest info juhtkonnani jõuab otse töötajailt,? põhjendas Kallast. ?Kui ta aga kiuslikuks muutub, hakkab ta firma majandustegevust pärssima.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing