EPL: Laar kohtus Moskvas Putiniga

12. aprill 2004, 08:17

Endine peaminister Mart Laar kohtus reedel eraviisiliselt Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Vene pool lubas muu hulgas piirilepingu allkirjastamist ja presidendi aurahade tagastamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laar osales reedel majandusreformide konverentsil Moskvas, kus esines ettekandega Venemaa endiste sotsialismimaade kogemustest üleminekul liberaalsele majandusmudelile. Konverentsile järgnenud vastuvõtt toimus Vene presidendi kutsel.

Laar ütles, et iga valitud külaline esines sõnavõtuga ja vastavalt Putini huvile vestles president konverentsil osalenutega eraviisiliselt. ?Me rääkisime Venemaa olukorrast ja majandusreformidest ning tegematajätmistest,? ütles Laar.

Laari sõnul ei piisa Venemaa majanduskasvu järsuks tõusuks vaid klassikalistest reformidest, olulised on ka demokraatlikud ja poliitilised muudatused, mis looksid tagatise omandile ja omandisuhetele. Ka rõhutas ta iseseisva meedia vajadust.

Teiste probleemide seas rõhutas ta endise Jukose juhi Mihhail Hodorkovski vangistamist, suhteid lähinaabritega ning sõda T?et?eenias.

Putin rõhutas omalt poolt, et Venemaa peab mõistma Balti riikide olukorda, kelle ajalooline kogemus ei ole olnud kerge.

Eesti?Vene suhted peavad olema tema sõnul head, sest uus riikide ring, mis liitub lähiajal Euroopa Liiduga, on loonud täiesti uue olukorra. President leidis ka, et Eesti esitab Venemaale territoriaalseid nõudmisi, samas arvas Putin, et oleks hea, kui 1995. aastal piirilepingule alla kirjutataks. Laari sõnul on Venemaa varemgi sellesarnaseid lubadusi andnud ja neid ei peaks väga tõsiselt võtma.

Kuigi kohtumisel NATO teemat ei puudutatud, avaldas Laar kindla seisukoha, et igal suveräänsel riigil on õigus kuuluda just sellisesse organisatsiooni, kuhu ta tahab kuuluda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing