Ametiühing taotleb riigiteenistujate palga tõusu 20%

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 16:32

Homme hakkavad Eesti Ametühingute Keskliit (EAKL) ja valitsus läbi rääkima riigiteenistujate palgatõusu osas 2005. aastal.

EAKL kokku kutsutud kahepoolsete läbirääkimiste 1. voorus lähtub ametiühing juhatuse kinnitatud eesmärkidest, so saavutada riigiteenistujate ja riigi poolt hallatavate asutuste töötajate palgamäärade 20-protsendiline tõus kuni palgaastmestiku 25. astmeni. Eraldi teemana käsitletakse politseiametnike ja vanglaametnike palgamäära, teatas ametiühingu esindaja.

Ametiühingu pressiteate kohaselt on valitsuse soovimatus riigieelarvest riigiteenistujate palgatõusuks vahendeid eraldada sundinud asutusi vähendama töötajate arvu, suurendades sellega allesjäänud töötajate töökoormust. Samal ajal on riigiametis vanemametniku vastutusrikka kõrgemat haridust nõudva ametikoha astmepalga alammäär jätkuvalt 3000 krooni.

'Ei ole võimalik rõõmustada Eesti majanduskasvu üle, kui need inimesed, kelle najal riik oma poliitikat ja saavutusi ellu viib, jätkuvalt madala ostujõu tõttu sellest osa ei saa,' ütles EAKLi esimees Harri Taliga pressiteate vahendusel.

Ametiühing on seisukohal, et töötasustamise kord lubab küll ametnike palgamäärade diferentseerimist ja ka täiendavate ülesannete täitmise eest lisatasude maksmist, kuid need on lisad, mis aitavad tegelikult palgasüsteemi läbipaistmatumaks muuta ning mille varjus on võimalik maksta lisatasusid mistahes eelistuste järgi valitutele. Seega pole tasud käsitletavad ühtse stabiilse garanteeritud töötasuna.

Esimeses voorus annavad ministeeriumid omapoolse seisukoha taotluslikust palgatõusust enda haldusalas olevates asutustes; järgmine voor lepitakse kokku homsel kohtumisel.

Viimane EAKLi ja valitsuse vaheline kokkulepe riigiteenistujate palkade osas sõlmiti 2001. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing