Toshiba aktsia tõusis firma uue strateegia peale

12. aprill 2004, 13:35

Toshiba aktsia tõusis täna kuue kuu kõrgtasemele firma uue strateegia avaldamise järel, vahendab Reuters.

Firma uued äriplaanide hulka kuulub uute tasase ekraaniga telerite turuletoomine ja arvutitootmise teenuste sisseotsmine.

Mõned investorid ostsid aktsiad ajades hinda üles. Firma kärpis läinud majandusaastal kolm korda oma arvuti ja arvuti lisaseadmete käibeprognoosi.

Reedel, Tokio aktsiaturu sulgemise järel teatas Toshiba, et nad investeerivad tugevasti pooljuhtide ja ekraanide tootmisse ning plaanivad kahekordistada tegevuskasumi järgneva kolme aasta jooksul.

Uus äristrateegia pani analüütikuid aktsiasoovitusi tõstma. JP Morgan tõstis aktsia indeksikooseisust madalama osakaalu soovituse indeksi osakaalust suuremaks.

?Suurim positiivne üllatus oli see, et Toshiba otsustas kärpida oma majasisest arvutiarendust ja otsustas agressiivselt kasutada Taiwani tootjaid, suunates arvutiarenduselt ressursid tasase ekraaniga teleritootmisse,? kirjutas JP Morgani analüütik Yoshiharu Izumi analüüsis.

Nomura Seurities tõstis Toshiba soovituse neljalt kolmele.

Täna tõusis Toshiba aktsia hind Tokio börsil 3,92 protsenti, 504 jeenile.

Toshiba president Tadashi Okamura ütles, et firma plaanib tuua järgneval majandusaastal (alates 2005 aasta aprillis) turule uued arenenud tasase ekraaniga telerid.

Toshiba arendab SED-ekraaniga ekraanipaneele koostöös Canoniga, lootes haarata kiirestikasvavat tasase ekraaniga telerite turgu, kus praegu domineerivad LCD- ja plasmaekraanid. SED ekraanid on praegustest ekraanidest õhemad ja tarbivad vähem elektrit.

Firma juht ütles veel, et ta tahab tugevdada kahjumit teenivat arvutiäri, plaanides muuta üksuse kasumlikuks 1. aprillil alanud käimasoleval majandusaastal.

Maailma suuruselt kolmas sülearvutitootja plaanib arvutite osas suurendada tootmise sisseotsmist 2005/2006. majandusaastal praeguselt 30 protsendilt 50 protsendile või veelgi enam.

?Ma eelistan oodata ja näha, kas viimane plaan peatab arvutidivisjoni kahjumi või teeb selle taas Toshiba üheks kasumiteenimise alussambaks,? ütles Meiji Drsdner Asset Managementi Jaapani aktsiainvesteeringute manager Hajime Yagi. ?Nende kahe stsenaariumi vahel on suur erinevus.?

Toshiba oli seitsmel aastal sülearvutite osas kuni 2000. aastani tipptegija, kuid divisjon on olnud viimastel aastatel surve all seoses Hewlett-Packardi ja Delliga hinnasõjas olemise tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing