PM: Toll leidis Hiina lennukilt mitu tonni piraatkaupa

12. aprill 2004, 08:17

Tallinna lennujaamas Hiinast tulnud reisilennukit läbi otsinud tolliinspektorid sattusid kõigi aegade suurimale piraatkaubakogusele.

Möödunud kuul, mõned päevad pärast naistepäeva Tallinnas maandunud lennukilt leitud piraatkaupa oli seekord veelgi rohkem kui kaks aastat tagasi, kui õhutranspordiga jõudis Hiinast Eestisse 31,2 tonni riidekaupa, kirjutab Postimees.

Nüüd lugesid tolliinspektorid 35-tonnises kaubalaadungis kokku üle 90 000 piraatkahtlusega eseme, nende hulgas Nokia, Siemensi ja Samsungi mobiiltelefonide tarvikuid ning Duponti kaubamärki kandvaid riideid.

Maksu- ja tolliameti teatel on kaubamärkide esindajad jõudnud tänaseks suurema osa esemetest ka piraatkaubaks tunnistada. Ekspertiisi vastust oodatakse veel näiteks Sony-Ericssonilt, Chanelilt ja Motorolalt.

Kuid juba praegu piraatkaubaks tunnistatud Hiinas valmistatud odavate esemete kogusest piisab, et seda
võib tolli andmeil pidada suurimaks võltsitud kauba koguseks, mis Eestis iial korraga avastatud.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau sõnul ei saa nad uurimise huvides veel avalikustada ettevõtete ega inimeste nimesid, kelle kaudu kaup siia jõudis ja kellele oli see määratud.

Toll avaldas vaid, et spetsiaalselt selleks kaubareisiks tellitud reisilennukiga Airbus 300 Hiinast kohale toodud salakaup pidi Tallinnast autotranspordiga edasi liikuma Sillamäe vabatsooni, Lätti ning Leetu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing