ING: Eesti Telekomi aktsia on fiksliinide operaatorite aktsiate seas universumi kalleim

13. aprill 2004, 15:01

Hollandi investeerimispanga ING Londonis asuvad analüütikud soovitavad Eesti Telekomi aktsia müüa.

Varem oli aktsiale antud hoia-soovitus. Aktsia eilne sulgemishind oli 7,88 eurot (123,30 krooni), aktsia õiglaseks väärtuseks on aga analüütikute 6,60 eurot (103,27 krooni).

ING soovitab aktsiat müüa, kuna aktsia hind on TeliaSonera väljaostupakkumise ootuses kiiresti kerkinud. Kuigi TeliaSonera on huvitatud aktsiate väljaostmisest, on ING hinnangul raske õigustada pakkumishinnaks enam kui 7,70 eurot (120,48 krooni). Suhtarve arvestades on Eesti Telekomi aktsia hetkel meie universumi üks kalleimaid fiksliinide operaatoreid.

Näib, et TeliaSonera soovib aktsia hinda alla rääkida. TeliaSonera Norra, Taani ja Balti riikide president Kenneth Karlberg tunnistas intervjuus Äripäevale, et TeliaSonera ei osta Eesti Telekomi praeguste ekstra kõrgete hindade juures.

Vaatamata Eesti Telekomi suurepärasele juhtkonnale ei ole arvestades viletsaid kasvuväljavaateid seoses turu suhtelise telekommunikatsiooniteenuste turu vananemisega ja turu liberaliseerimisest tingitud survega kasumlikkusele meie hinnangul mingit põhjust maksta nii kõrget preemiat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing