Virumaa Teataja: Rakveres algab piimaettevõtte tööhommik lauspuhumisega

13. aprill 2004, 08:24

Aprilli algusest peavad kõik Rakvere Piimakombinaadi autojuhid tööpäeva hommikul alkomeetrisse puhuma ja pisteline kontroll ootab teisigi töötajaid.

Teisi töötajaid kontrollitakse enamasti siis, kui on kahtlus, et ta ilmub tööle ebakaines olekus. Mõtte algataja, piimakombinaadi tootekonsultant Riho Sõber selgitas, et nad ei taha oma töötajaid kuidagi kiusata, vaid kontrollil on ärahoidev eesmärk ning see peaks suurendama tööliste enesedistsipliini, kirjutab Virumaa Teataja.

«Autod lähevad välja seitse päeva nädalas aasta ringi igal hommikul,» rääkis Sõber. «Soovime turvata inimeste töötegemist. Näiteks jääknähtudega isik on ohtlik nii endale kui ka teistele. Seetõttu on parem ennetada õnnetusi, kui hiljem uurida, kuidas purjus inimene rooli taha sattus.»

Ühtegi jääknähtudega või joobes isikut siiani avastatud ei ole. Juhul kui leitakse, saadetakse patustaja koju ja asendatakse teise töölisega.

Sõber rõhutas, et töötajatele peaks selline kord turvaline olema, sest on võimalik end kontrollida ja näiteks jääknähtude puhul ise koju minna, selle asemel et ohustada teisi ebapädeva seadmete käsitsemisega.

Vastuseks küsimusele, kas ka juhtkonda alkomeetrisse puhumine ootab, ütles Sõber, et juhtkond peaks olema piisavalt tasemel, et end mitte sellisesse olukorda panna, kus seesugune kontroll vajalikuks osutub. Kahtluste korral lahendatakse asjad omavahelise vestlusega.

Üks ettevõtte tööline ütles, et nemad uuendusel mõtet ei näe. «Juhul kui keegi on siin tõesti purjus olnud, on ta oma tööga suurepäraselt hakkama saanud, sest keegi pole midagi tähele pannud,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing