Tallinna kesklinna valitsus tegi Merkole trahvi

13. aprill 2004, 16:29

Tallinna kesklinna valitsus trahvis Viru keskuse ehituse peatöövõtjat, ASi Merko Tammsaare pargi haljastuse rikkumise eest 15 000 krooniga.

Kesklinna vanema asetäitja Kaia Sarneti sõnul oli ehitustööde käigus rikutud Tammsaare pargi murupinda ning suured masinad olid läbi pargi teinud kolm omavolilist sissesõiduteed. 'Puude tüvedel õnneks kahjustusi polnud, küll aga olid kannatada saanud väiksemad oksad,' ütles Sarnet. Vanema asetäitja kardab ka, et maapinna kahjustamise tõttu ei tärka pargis kõik eelmisel sügisel maha pandud sibullilled.

Kaia Sarneti kinnitusel on ehitajate hoolimatu suhtumine haljasaladesse viimasel ajal sagenenud, Tammsaare pargis toimepandule lisab tõsidust asjaolu, et tegemist on kaitsealuse alaga. 'Haljastuse rikkumisega kaasnev kahju on lisaks materiaalsele ka moraalne - nii antakse halba eeskuju,' nentis Sarnet.

Merko on kesklinna valitsusele üle andnud garantiikirja, mille kohaselt taastatakse pargi senine väljanägemine täies mahus hiljemalt ehitustööde lõpetamise ajaks 10. mail. Tööde esimene etapp koos autoroobaste tasandamisega peab olema läbi viidud 14. aprilliks, päev enne Viru keskuse avamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing