E.O.S. laadis 60 protsenti rohkem rasket kütteõli

14. aprill 2004, 13:09

E.O.S. vedas tänavu esimeses kvartalis 1,9 miljonit tonni rasket kütteõli, mis on 60% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

2003. aasta samal perioodil laadis E.O.S. kokku 1,2 miljonit tonni, mis tähendab, et käesoleva aasta tulemus ületab eelnevat ligi 60 protsentiga ehk ligi 700 tuhande tonniga, teatas ettevõtte juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer. ?Tugeva kasvu taga on kolm peamist põhjust: esiteks soe talv, teiseks E.O.S.i terminali laiendusprojekti esimese 300 miljoni kroonise maksumusega etapi valmimine ning kolmandaks edukas koostöö Venemaa kaubatarnijatega,? kommenteeris Arnout Lugtmeijer. Kokku võttis E.O.S.-i Maardus asuv terminal märtsis vastu 10 665 tsisternvagunit ja laadis Muuga sadamas 8 tankerit.

Prognoosides Eestit läbiva naftatransiidi mahte käesolevaks aastaks, leidis Lugtmeijer, et Venemaalt suubuvate kaubavoogude kasvu osas on põhjust olla mõõdukalt optimistlik. ?Samal ajal tuleb silmas pidada, et meie tegevusharus on liiga palju mittemajanduslikke mõjutegureid ning transiidiketi osana peame me arvestama mitmete probleemidega, mille puhul ei ole kõik osapooled otseselt orienteeritud transiidi arengu suhtes parima lahenduse leidmisele,? märkis ta.

Lugtmeijeri sõnul mõjutavad ettevõtte võimekust konkureerida rahvusvahelisel transiiditurul ennekõike just arengud Eesti transiidiketi lülides. ?Võib öelda, et viimasel ajal on tekkinud kriitilisi sõlmprobleeme, mille lahendamata jätmine piirab juba täna Eesti transiidiettevõtete arengupotentsiaali. Pikemas perspektiivis hakkab taoline ?status quo? piirama Eestit läbivaid kaubavooge, sest tiheneva konkurentsi tingimustes viivad kaubaomanikud oma veod väljaspool Eestit asuvatesse sadamatesse. Võimsusi täiendavate kaubavoogude teenindamiseks on meie naabritel juba täna piisavalt.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing