Vanametall tõuseb üha rohkem hinda

14. aprill 2004, 14:54

Nõudlus vanametalli järele maailmaturul üha suureneb, mis sunnib metallifirmasid järjest uute teenustega turule tulema.

AS Eesti Metallieksport juhatuse esimees Ilmar Jõgi rääkis Türis peale lõunat jätkuval omavalitsuste jäätmepäeval, et vanametalli käitlemisega seoses ei ole uues jäätmeseaduses midagi põhimõtteliselt uut. 'Küll on probleem selles, kuidas koguda kokku näiteks olmeelektroonikas leiduv vanametall ja seejärel selles, kuidas seda pärast edasi töödelda,' iseloomustas Jõgi olukorda. Samas sellest kindlsti ei loobuta - kunagi vaid vanametalli kogumisega tegelenud EMEX utiliseerib praegu ka vanu akusid, autokumme ja elektroonikariistu, samuti vanu autosid.

Probleemina nimetab Ilmar Jõgi isehakanud jäätmehooldajate tegevust. Turusolkijate väljatõrjumise nimel on EMEX valmis kasvõi suurema kasumita piirkondlikesse jäätmejaamadesse oma konteinereid paigaldama, et ka üksikisikud oma väikesed metallikogused sinna viiksid, mitte ei toidaks nurgataguseid hangeldajaid. 'Meil on jõudu ja põhjust minna oma teenustega jäätmete tekkekohale lähemale,' märgib Ilmar Jõgi.

Eestis tekib aastas keskeltläbi 300 000 tonni vanametalli. 'Selle turustamisega ei ole küll mingeid probleeme, ent kui rääkida vanametalli tööstuslikust käitlemisest, siis see kogus on väga väike,' kinnitas Ilmar Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing