Jäätmefirmasid ootab ees paarsada konkurssi

14. aprill 2004, 11:54

1. jaanuariks 2005 peavad vähemalt 1500 elanikuga omavalitsused välja kuulutama konkursi oma tiheasustusaladele jäätmeveo firma leidmiseks.

Jäätmete tekitajal - nii eraisikul kui ettevõttel, on kaks võimalust - kas sõlmida jäätmete veoks leping kohaliku omavalitsusega või konkursi võitnud jäätmefirmaga. Erandkorras võib kohalik omavalitsus vastava taotluse alusel isiku ka lepingu sõlmimisest vabastada. Kõik, kes liitumislepingut ei sõlmi, loetakse automaatselt liitunuks jäätmevoekonkursi võitnud firma teenusega ja neile saadetav vastav prügiveoarve tuleb tasuda.

KKM jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi sõnul on eesmärk, et valla- või linnavõimudel oleks teada, millise prügikonteineriga üks või teine majapidamine või ettevõte seotud on. 'Ei saa olla niimoodi, et näiteks majaomanik maksab küll tõrkumata vee ja elektri eest, kuid jätab prügiveo eest tasumata,' ütles Eek. 'Kui inimene jõuab endal pidada maja või suvilat, siis peab ta suutma ka jäätmete veo eest maksta. Ja kui ei suuda, müügu maja või suvila maha.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing