PM: ühikuhind toob esile kauba reaalse hinna

14. aprill 2004, 09:08

Homsest jõustuv tarbijakaitseseaduse muudatus kohustab kaupmehi näitama lisaks toote hinnale ka selle ühikuhinda.

Lahtiseletatult tähendab ühikuhind toote kilogrammi, liitri, meetri, ruut- ja kuupmeetri ning tüki hinda. Nii avaneb tarbijal reaalne võimalus näha, kas näiteks odavam, kuid mõne grammi võrra kergem kohuke on ka oma kilogrammi kohta odavama hinnaga, kirjutab Postimees.

Odava hinna varjus kergemate toodete müümist on praktiseerinud just näiteks mitmed kohukesetootjad, kes reklaamisid odavat hinda, kuid jätsid samas ütlemata, et toode tehti väiksemaks.

Kõige kiiremini peavad kaupmehed ühikuhinna välja panema neil toodetel, mis ostetakse sisse kilogrammi alusel. Nende alla kuuluvad näiteks lahtised juustud ja vorstid, mida kaupluses ümber pakitakse. Tööstusest juba pakendatud kujul tuleva kauba osas annab seadus kaupmeestele tuleva aasta veebruarini üleminekuaja, mille jooksul tuleb oma hinnasildid seadusega kooskõlla viia.

Sellest hoolimata rakendavad mitmed kaupmehed ühikuhindade eksponeerimist juba praegu ning püüavad järk-järgult kõik hinnasildid sellega varustada. A-Selveri ostujuhi Iivi Saare sõnul on ühikuhinna kehtestamine tarbija jaoks kahtlemata hea samm, sest see annab ostetava kauba hinnast selgema ülevaate.

Ühikuhinna kehtestamine võib spetsialistide hinnangul mõnevõrra vähendada aga näiteks Säästumarketi positsiooni. Nii näiteks kaalub Säästumarketis müüdav võipakk paarkümmend grammi vähem kui teistes poodides müüdavad tavapärased võipakid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing