EPL: kohus lubas Kanajevi maja lammutamata jätta

14. aprill 2004, 09:04

Naftaärimees Anatoli Kanajevi Jõelähtme valda kaldakaitsetsooni ehitatud maja ehitusluba ei tühistata, teatas eile Tallinna halduskohus.

?Otsus on õiguslikult õpetlik ja motiveeritud. Kanajev on ärimees ja kui tal on ehitusluba, siis tema ei pea kontrollima, kui kehtiv see on. Riik on selle delegeerinud kohalikule omavalitsusele,? ütles Kanajevit kohtus esindanud advokaat Leon Glikman Eesti Päevalehele.

Glikmani sõnul oli tegemist pigem keskkonnainspektsiooni populistliku sooviga jõukamatele kodanikele ?ära teha?.

Männiku sõnul on Kanajevit puudutav otsus niivõrd värske, et ta pole sellega jõudnud tutvuda. ?Otsustame edasikaebamise pärast kohtuotsuse põhjalikku sisulist analüüsi,? ütles Männik.

Glikmani hinnangul oleks edasikaebamine maksumaksja raha raiskamine. ?Inspektsioon esitas protesti aasta aega hiljem. Aga me tõestasime, et nad viibisid Kanajevi krundil seoses ühe teise kontrolliga varem. Miks mitte varem teavitada ja anda võimalus muutmiseks,? küsis Glikman, kelle hinnangul polnud viivitamiseks mingit põhjust.

Männiku sõnul ei sätesta seadus protesti esitamise tähtaega, mistõttu selle esitamine 2003. aasta maikuus oli põhjendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing