Pärnu PM: linnavolikogu leevendas Pärnu ATP müügitingimusi

16. aprill 2004, 08:41

Pärnu linnavolikogu leevendas eile linnale kuuluvate Pärnu ATP aktsiate müügitingimusi, lubades pool hinnast tasuda kolme kuu jooksul.

Linnadevahelisi, maakonnasiseseid ja Pärnu linnaliine teenindava Pärnu ATP aktsiatest 51,39% kuulub Pärnu linnale ja ülejäänu aktsiaseltsile Maiben. Viimane on peamiselt huvitatud bussidele kütuse müümisest, olulisi otsuseid saab firmas teha kahe kolmandiku häälteenamusega, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui varem suutis Pärnu ATP kasumit teenida Venemaale busside müümisega, siis nüüd on saabunud aeg, mil ettevõttesse tuleb investeerida.

Nähes oma jõuetust firma tegevust kontrollida, on erinevad linnavalitsused proovinud linna aktsiapakki müüa.

Alates 2001. aasta maist on korraldatud viis enampakkumist, kus pakuti aktsiaid 16,45, 17, 13 ja 11 miljoni kroonise alghinnaga. Ühelgi korral pole huvilisi leidunud.

Nagu eelmiselgi aastal, on volikogu ettevõtte aktsiatest laekuva 11 miljonit krooni arvestanud selle aasta eelarve tuludesse. Viimases hädas muudeti müügitingimusi: kogu raha ei pea tasuma kohe, vaid pool võib maksta kolme kuu jooksul.

Volikogu eilsel istungil seadis Res Publica fraktsioon müügi mõttekuse kahtluse alla. Kuidas garanteerida, et Pärnu ATP pärast aktsiamüüki linnas vedamist jätkab; milliseid samme on astutud ettevõtte restruktureerimiseks (linnaliinid eraldi); kas ettevõtte varade väärtus ei ole kunstlikult alla hinnatud, soovis Res Publica teada.

Abilinnapea Eino-Jüri Laarmann selgitas, et Pärnu linnaliinide leping kehtib järgmise aasta lõpuni ja selle katkestamise leppetrahv on seitse miljonit krooni. Tänavu doteerib Pärnu linnaliiklust kümne miljoni krooniga, tulevikus see summa kasvab.

Res Publica liige Jüri Kukk avaldas nördimust, et infrastruktuuriettevõtet müüakse nagu saapavabrikut. ?Me oleme nagu pärismaalased, kes müüvad neile antud õnge maha,? meenutas Kukk fakti, et riik andis Pärnu linnale ATPs osaluse ühistranspordi säilitamiseks.

Küsimusele, mis juhtub siis, kui keegi ka sellistel tingimustel aktsiaid osta ei taha, vastas Laarmann: ?Hinna langetamine ei tule enam kõne alla. Tuleb proovida põhikirja muuta.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing