Rasedate ja väikelaste emade vallandamine kasvas neljakordseks

16. aprill 2004, 10:40

Rasedate ja väikelapsi kasvatavate isikute vallandamine kasvas tänavu esimeses kvartalis neljakordselt, teatas tööinspektsioon.

Töölepingu lõpetamise vaidlustas töövaidluskomisjonis 16 isikut, kes olid rasedad või kasvatasid kuni kolmeaastast last ning kaks selliste töötajate esindajat. Aasta varem jõudis töövaidluskomisjoni rasedatelt ja väikelaste kasvatajatelt neli korda vähem kaebusi. Peaaegu pooled nendest avaldustest olid Tallinnast ja Harjumaalt.

Kokku saabus esimeses kvartalis töövaidluskomisjonidele 886 avaldust, neist lõviosa töötajatelt ja vaid 18 tööandjatelt. Töötajad kaebasid saamata palga, lõpparve või töölepingu lõpetamise hüvitise pärast (751), teisel kohal olid tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise hüvise nõuded (278) ning kolmandal kohal töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamise nõuded (219).

Veel esitati 88 saamata puhkusetasu nõuet ning 58 palgast või hüvitisest ebaseaduslikult kinnipidamise nõuet. Distsiplinaarkaristuse tühistamise nõudeid oli 20.

Esimese kolme kuuga lahendati 762 avaldust, neist 57% täies ulatuses ning 18% osaliselt. 403 avalduse lahendamine lükkus edasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing