EPL: saarte praamileping võidakse edasi müüa

16. aprill 2004, 07:58

Saaremaa?Hiiumaa praamiühenduse õigused saanud Tiandra Shipping Limitedi (TSL) salajased omanikud kaaluvad firma aktsiate edasimüüki.

?Tiandra võib meil siin jah lähitulevikus väga popiks kujuneda,? ütles Eesti Päevalehele TSLi esindav vandeadvokaat Margus Mugu, lisades, et nüüd, kus kauaoodatud leping lõpuks taskus, hakkavad firma ostmisest huvitatud investorid märku andma. ?Enne lepingu allkirjastamist ei tahtnud ju keegi meile ostupakkumist teha.?

Vaatamata minister Atoneni nõudmistele ei ole TSLi esindajad firma omanikke seni avaldanud ega plaani Mugu sõnul seda teha ka nüüd, kui leping olemas. ?Kui firma edasi müüakse, siis ei olegi ju enam praegused omanikud tähtsad,? ütles ta.

TSLi aktsiate ostmise vastu on Mugu sõnul huvi tundnud kohalikud investorid, kelle hulgas ei ole Saaremaa Laevakompanii omanikku Vjat?eslav Leedot.

Mugu eitas siiski spekulatsioone, et TSLi eesmärk oli algusest peale pärast ministrilt lepingule allkirja saamist firma edasi müüa. ?Omanikel oli alguses ikka mõte ise opereerima hakata, müügimõte on alles uus,? ütles ta.

Kuigi ministeeriumile ei ole TSLi omanikud siiani täpselt teada, ütles Atonen, et omandisuhe ei garanteeri midagi ning TSLi võimalik aktsiate müük muret ei tekita. ?Meil on teada firma taust ning kui keegi ka mingit pettust või kelmust üritab, siis selle vastu võitlemiseks on Eesti riigis ju õiguskaitseorganid,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing