Margus Kangro käib maksuametiga kohut

19. aprill 2004, 12:13

Ärimees Margus Kangro ja maksuameti vahel käib teist aastat vägikäikuvedu, eelmisel nädalal jäi vaidluses peale Kangro.

Vaidluse ajendiks on Kangro tehingud aastast 1998, mil offshore-firma Pulfer Advertising Ltd oli kandnud Kangro pangaarvele 300 000 krooni ning maksnud lisaks veel 650 000 krooni tema vanalinna korteri eest. Sellele jälile jõudnud maksuamet nõudis Kangro käest laenulepinguid, mille põhjal raha oli liikunud. Kusjuures maksuamet soovis näha lepingute originaale. Et Kangro esitas nõutud lepingute koopiad, nõudis maksuamet tema käest 5000 krooni sunniraha.
Novembris 2002 maksis Kangro sunniraha kenasti ära ning esitas kohe ka kaebuse selle tagasisaamiseks. Lisaks taotles ta, et tunnistataks tühiseks või õugusvastaseks maksuameti korraldus, mille põhjal tema käest laenulepingute originaale nõuti.
Kui Tallinna halduskohus oli maksuametiga sama meelt, siis Tallinna ringkonnakohus leidis oma eelmise nädala otsuses, et maksuamet peab Kangrole temalt kasseeritud sunniraha 5000 krooni tagasi maksma.

Endine Ühispanga kapitaliturgude direktor Kangro lõi mõned aastad tagasi furoori sellega, et oli soetanud endale Ferrari, mis oli hoiul Tallinna Piimatööstuse hoovi peal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing