Läbi Eesti salasigarette vedanud leedulased jäid jalameesteks

19. aprill 2004, 10:00

Tolliametnikud tabasid koos piirivalvuritega laupäeval läbi Eesti kümneid tuhandeid salasigarette vedada üritanud Leedu kodanikud.

Tolli- ja maksuameti teatel võeti leedulastelt piiril ära nii salasigaretid kui nende veoks spetsiaalselt ümberehitatud sõiduauto.

Venemaalt saabusid laupäeval kell 15.15 sõiduautoga VW Golf Luhamaa piiritollipunkti Leedu kodanikud Regimantas (sünd 21.03.48) ja Vitalius (sünd 14.07.82), kes ei soovinud tollis midagi deklareerida. Peale passikontrolli ja rohelise tollikoridori läbimist suunasid ametnikud sõiduki kontrolli, mille käigus avastati tagumise istme alla ja tagavararatta koopasse ehitatud peidikutest ja sõiduki külgseintest 10000 sigaretti Priima ja 13000 sigaretti Saint George.

Toll alustas juhtumi uurimiseks väärteomenetluse. Tollieeskirjade kohaselt tohib Eestisse sisenejal korraga kaasas olla kuni 200 sigaretti, leedulastel kaasas olnud kogus ületas seda normi 115-kordselt. Tolliseadustiku kohaselt on kohtuvälisel menetlejal õigus konfiskeerida tollieeskirjade rikkumise eesmärgil eriliselt ümberehitatud veoki, millega või mille abil pandi toime tollieeskirjade rikkumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing